Kroaci/ Kaos në autotradë, skena si në mes të dimrit – …

Pjesë të Kroacisë sot janë përfshirë nga stuhi të fuqishme shiu, të shoqëruara edhe me breshër. Përpos shiut atje ka …

Maqedonia pa lojtarin më të mirë ndaj Kosovës?

Mediet italiane kanë raportuar sot se Genoa po kalon nëpër një situatë alarmante. Plot 10 futbollistë dhe katër anëtarë të …

Dalin pamjet e modelit të ri BMW – FOTO

Prodhuesi i automjeteve BMW tashmë po flet për një model tjetër me markë M që vjen vitin e ardhshëm i4. …

5 sekretet e japonezëve për të qenë të shëndetshëm dhe jetëg …

A keni menduar ndonjëherë pse japonezët janë kaq të dobët, edhe pse hanë kaq shumë oriz? Forma e tyre fizike …

Zeka: Këtë javë do të ketë arrestime të reja

Ish-deputeti Milaim Zeka thotë se këtë javë do të ketë arrestime të reja. Sipas tij, Gjykata Speciale nuk mund të …

Ja sa qindra milionë euro i ka dërguar diaspora në Kosovë 6  …

Informacionet e fundit nga Banka Qendrore e Kosovës tregojnë se remitencat apo të ardhurat nga bashkatdhetarët tanë nuk kanë rënë, …

Berisha më në fund flet se kush i vrau Haklajt

Ish-kryeministri Sali Berisha është akuzuar publikisht si përgjegjës për vrasjen e Hakljave dhe për serialin e ekzekutimeve që prodhoi 200 …

Shqiptarët po blejnë gjysmën e Venecias

“Shqiptarët po tentojnë të blejnë gjysmën e Venecias”. Ky është alarmi i dhënë nga media italiane “Il Gazzetinno”, e cila …