Zyrtare/ Trajneri rinovon me kampionët, Tottenhami “mbetet thatë”

by admin
Spread the love

Emri i tij u lidh me stolin e Tottenhamit, por Arne Slot nuk do të marrë drejtimin e skuadrës londineze. Trajneri holandez ka rinovuar kontratën me Feyenoordin.

44-vjeçari, i cili fitoi Eredivisie këtë sezon duke rikthyer titullin kampion në Roterdam, ka firmosur kontratën e re me Feyenoordin.

Me anë të një komunikate zyrtare, kampionët e Holandës kanë lajmëruar rinovimin me Slot deri në vitin 2026.

Tottenhami duhet të kërkojë për një trajner tjetër, ndërkohë që Slot dhe djemtë e tij do të garojnë në Champions League sezonin e ardhshëm.

 

Slot qëndron në pankinën e Feyenoordit prej verës së vitit 2021. Sezonin e kaluar ai dhe skuadra e tij mbërritën deri në finalen e Conference League.

Që u zhvillua në “Air Albania”, Tiranë, dhe që u fitua 1-0 nga Roma e Jose Mourinhos falë golit të Nicolo Zaniolos.


Top Channel

You may also like