Zyrtare/ Ronaldo largohet nga United, deklaratat në media sjellin pasoja

by admin
Spread the love

Deklaratat kundër klubit sjellin menjëherë pasoja për Cristiano Ronaldon. Ylli portugez nuk do të jetë më një lojtar i Manchester United tashmë edhe në formë zyrtare.

Lajmin e ka zyrtarizuar vetë klubi anglez me anë të një postimi në faqen zyrtare. Në të thuheh se Ronaldo dhe Manchester United kanë prishur marrëveshjen e tyre në mënyrë konsensuale.

Vendimi ka efekt të menjëhershëm dhe Ronaldo është tashmë zyrtarisht pa ekip. Cristano Ronaldo duhet të gjejë një tjetër ekip dhe merkato e janarit pritet të jetë e zjarrtë. Largimi i Ronaldos vjen menjëherë pas intervistës së bujshme që bëri duke akuzuar trajnerin Ten Hag dhe drejtuesit e klubit. /oversport.tv

Foto: Manchester United, Facebook

You may also like