Zyrtare/ Igli Tare nis fushatën e rinovimeve te Lazio, firmos për 5 vite me një prej titullarëve

by admin
Spread the love

Lazio ka nisur fushatën e rinovimeve të kontratës. Drejtuesit e klubit kryeqytetas kanë rinovuar kontratën e Manuel Lazzari. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi me anë të një postimi në faqen zyrtare.

Në të thuhet se Lazzari ka firmosur një kontratë të re që do ta mbajë lidhur me Lazion deri në vitin. Një rinovim ky për të cilin Igli Tare po punonte prej kohësh dhe është finalizuar me sukses.

Lazzari është afruar te Lazio në verën e vitit 2019 nga Spal. Që kur është bërë një lojtar i kryeqytetasve, Lazzari ka qenë një titullar i padiskutuar për Lazion dhe ka luajtur një rol të rëndësishëm në sukseset e arritura. /oversport.tv

You may also like