Zhiru pas humbjes me Monzën: Mëkat i madh, por s’dorëzohemi para kohe

by admin
Spread the love

Dje nuk e nisi titullar, por duke u futur nga stoli u përpoq me golin e tij të rregullonte një sfidë të kompromentuar në 45 minutat e para.

Duke folur për sfidën me Monzën, Olivie Zhiru deklaroi: “E dinim se do të ishte e vështirë. E vërteta është se po bënim mirë, duke fituar 7 ndeshje nga 10. Nuk mund të dallohet kjo ecuri kaq pozitive sepse edhe Interi po bën mirë, por jemi në garë dhe do të japim gjithçka për të qëndruar pranë tyre deri në prill, kur edhe të kemi derbin”.

Ndaj Ren sulmuesi 37-vjeçari arriti 700 paraqitjet në rang klubesh, por me sa duket ka ende shumë dëshirë dhe zell për fanellën e Milanit.

“S’e dija, është një arritje që më bën krenar. Nuk më pëlqen të vendos objektiva, ndaj synoj ta mbyll sezonin në mënyrën më të mirë”, tha Zhiru.

PANORAMASPORT.AL

You may also like