Zhegrova në ekipin e javës në Ligue 1, merr notën më të lartë

by admin
Spread the love

Edon Zhegrova e bëri një tjetër paraqitje solide për Lillen në fundjavën që shkoi.

Ylli kosovar shënoi një gol dhe një asistim në fitoren 4:0 ndaj Clermont Foot.

Dhe, kjo bëri që 24 vjeçari ta shohë veten në ekipin ideal të kampionatit francez të futbollit, Ligue 1.

Faqja e specializuar për vlerësimin e lojtarëve, “Sofascore” e vlerësoi më së larti përfaqësuesin kosovar në xhiron e 20-të.

Më saktësisht, futbollisti ofanziv e mori notën 8.9, që ishte më e lartë në ekipin ideal të javës në kampionatin francez.

Zhegrova i ka shënuar 8 gola dhe i ka bërë 8 asistime në të gjitha garat në këtë edicion me Lillen.

You may also like