Zbulohet suita luksoze ku po qëndron Ronaldo me familje – paguan mbi 250 mijë euro për një muaj (FOTO) – Shqip

by admin
Spread the love

Cristiano Ronaldo ka humbur pak kohë për t’u siguruar që ai dhe familja e tij të priten në mënyrë mbretërore në vendin e tyre të ri.

Sulmuesi portugez, transferimi i të cilit në Arabinë Saudite javën e kaluar e ka bërë atë një super-milioner, po jeton në në një dhomë hoteli për një ‘Mbret’ që i ofron atij pamjen më të mirë të kryeqytetit në rrethinat më të bukura.

Cristiano Ronaldo and his family are staying at the Four Seasons hotel in Riyadh, Saudi Arabia

Ish-ylli i Manchester United, i cili ka nënshkruar për Al Nassr në Ligën Saudite Pro me një pagë me vlerë më shumë se 400 milionë funte, po qëndron në Kingdom Tower, një nga ndërtesat më të larta në vend, shkruan Daily, transmeton Klankosova.tv.

Ai është vendosur në një nga suitat më të mira që Riyad mund të ofrojë në një nga 17 dhomat e zëna nga familja e tij, miqtë dhe detajet e sigurisë.

Portugezi vështirë se duhet të lëvizë gishtin pasi çdo nevojë e tij është e gatshme përbrenda suitës prej pelushit të hotelit Four Seasons, transmeton Klankosova.tv.

Ai është vendosur në suitën me përmasa gjigante për një muaj dhe Kingdom Suite, një nga suitat më të mira në ndërtesën 99-katëshe, shtrihet në dy kate.

Kostoja e suitës së hotelit nuk është as e listuar në faqen e internetit të hotelit dhe duhet të rezervohet privatisht, ashtu si edhe ‘Royal Suite’ ngjitur me të.

The 37-year-old star is staying in the hotel’s lavish ‘Kingdom Suite’ – which stretches two floors

Besohet se fatura e hotelit për Ronaldon dhe familjen e tij do të kalojë 250 mijë euro kur ai të dalë dhe të ketë gjetur një shtëpi të përhershme për partneren e tij Georgina Rodríguez dhe pesë fëmijët e tyre.

You may also like