Zbulohet orari për sezonin 2023/24 – Shqip

by admin
Spread the love

Sezoni i ardhshëm i La Ligas do të nisë më 12 gusht

Koma nuk ka përfunduar kampionati spanjoll 2022/2023, ndërsa drejtuesit e La Liga tani më kanë caktuar fillimin dhe fundit e kampionatit 2023/2024 .

Kampionati spanjoll e ka zbuluar sot orarin e edicionit të ardhshëm, i cili do të nisë në pjesën e parë të muajit gusht.

Më saktësisht, sezoni i ardhshëm i La Ligas do të nisë më 12 gusht të këtij viti, ndërsa do të mbyllet nëntë muaj më pas, më 26 maj të vitit 2024.

Në mes të saj do të ketë pushim për festat e fundvitit për disa javë, nga 20 dhjetori deri më 2 janar.

Në sezonin aktual, Barcelona është shkëputur ndaj Real Madridit dhe shihet si favorite për t’u shpallur kampione e Spanjës.

You may also like