Zbulohet oferta e CSKA Moskës për Muriqin, Lazio gati ta shes golashënuesin më të mirë të Kombëtares së Kosovës

by admin
Spread the love

Vedat Muriqi do të largohet nga Lazio gjatë afatit kalimtar të janarit dhe kjo tanimë është e sigurt.

Por ende nuk dihet skuadra ku do të transferohet ylli i Kosovës, pasi tanimë ofertat në drejtim të Lazios për të nuk po mungojnë.

Leeds United, Hull City dhe West Bromwich Albion e duan kosovarin në Angli, derisa Fenerbahce dhe Galatasaray në Turqi.

Së fundmi garës i është bashkuar edhe gjiganti rus CSKA Moska, skuadër që ka kaluar në favorite për t’i siguruar shërbimet e Muriqit.

Kampioni i shumëfishtë i Rusisë ka gati 2,5 milionë euro për huazimin e Muriqit në janar dhe tetë milionë euro të tjera për ta blerë kartonin e tij në verë.

Një shumë prej 10,5 milionë eurove, që deri më tani është oferta më e lartë që ka ardhur në zyrat e Lazios për reprezentuesin e Kosovës.

Tare dhe Lotito po mendojnë ta largojnë Muriqin dhe kjo duket një shumë e mirë, duke marrë parasysh se Muriqi rezultoi dështim edhe pse u paguan rreth 20 milionë euro për të.

Lexo lajme interesante

You may also like