Zbulohet “çmenduria”, kush e do Haalandin duhet të paguajë 40 milionë euro komisione për Raiolan dhe 20 milionë euro për babin e lojtarit

by admin
Spread the love

Erling Haaland është padyshim një nga lojtarët më të mirë në Evropë momentalisht.

Sulmuesi i Borussia Dortmundit është një “bishë” e vërtetë në sulm dhe pas paraqitjeve fantastike në këtë edicion dhe stinorin e kaluar, shumë skuadra janë vënë pas tij për t’i siguruar shërbimet e “bomberit”.

Minuta më parë, megjithatë, La Cadena Ser, mediumi spanjoll ka publikuar koston nëse një klub dëshiron të marrë shërbimet e Haaaland.

Sipas mediumit, klubi që dëshiron Haalandin duhet t’i paguajë 75 milionë euro (klauzolën e tij), 40 milionë euro komisione për Mino Raiola, 20 milionë euro komisione për babain e lojtarit, të gjitha këto pa llogaritur edhe rrogën e sulmuesit…

Lexo lajme interesante

You may also like