Zbulohen detaje të reja/ Çifti i shqiptarëve u vra nga ish-bashkëshorti i 37-vjeçares, viktimat u gjetën nga vajza

by admin
Spread the love

Italia është tronditur nga një krim, ku ish-bashkëshorti i Mynevere Karabollaj (Myrtaj) dyshohet se ka goditur për vdekje me thikë atë dhe bashkëjetuesin e saj.

Çifti i shqiptarëve është gjetur i vdekur nga vajza e 37-vjeçares së njohur ndryshe si Vera.

Pas ngjarjes së rëndë i vdekur është gjetur edhe autori shqiptar, në një magazinë në Oriago di Mira në zonën e Venedikuti, cili sipas mediave italiane nuk po pranonte dot lidhjen e ish-gruas së tij me 24-vjeçarin Flonino Mërkuri.

Si ndodhi ngjarja: 

Një çift shqiptar është gjetur i vrarë në banesën ku jetonin në Itali. Ngjarja e rëndë është regjistruar në Venecia, ku burrë e grua u gjetën të vrarë me thikë në shtëpinë e tyre.

Zbulimi i trupave u bë nga efektivët italianë, të lajmëruar nga vajza e gruas e cila nuk kishte mundur të kontaktonte me të ëmën prej disa orësh.

Fillimisht u mendua se ishte një rast vrasje e më pas vetëvrasjeje, por policia italiane tha se bëhet fjalë për një vrasje të dyfishtë.

Në vendin e ngjarjes, hetuesit kishin gjetur një armë zjarri dhe një thikë. Sakaq policia ka nisur hetimet dhe janë vënë në ndjekje të një personi që dyshohet të jetë autor i këtij krimi të rëndë. Sipas mediave lokale, në kërkim është ish bashkëshortit i gruas, gjithashtu shqiptar, që dyshohet se nuk ka pranuar lidhjen e re të saj.


Top Channel

You may also like