Zbardhet vendimi i Gjykatës së Posaçme ndaj kryebashkiakut të njohur

by admin
Spread the love

Ka dështuar seanca për dhënien e vendimit ndaj kryebashkiakut te Mallakastrës Qerim Ismaili. Gjykata e Posaçme ka shtyre për me datën 22 nëntor seancën ndaj Ismailit.

Për të SPAK kërkoj dënimin me 1 vit burg dhe konvertimin e tij në shërbim prove ndaj kryebashkiakut të Mallakastres. Ai akuzohet nga SPAK për akuzën falsifikimit te formularëve.

Gjykata pranoi kërkesën e tij për gjykim të shkurtuar, ku seancën e rradhës, e cila do mbahet më 19 tetor, pritet që prokuroria të lexojë konkluzionet përfundimtare.

Sipas SPAK Ismaili dyshohet se ka fshehur një dënim në shtetin grek për rrahje, në formularin e deklarimit, ngjarje e ndodhur në vitin 1998. Hetimet ndaj tij nisën pas denoncimit të Partisë Demokratike.

Lexo lajme interesante

You may also like