Zaev: Ekspertiza për zjarrin në Tetovë drejt përfundimit, më pas vendimi

by admin
Spread the love

Kryeministri Zoran Zaev tha se raportet forenzike dhe ekspertiza për zjarrin në spitalin modular në Tetovë janë duke përfunduar, dhe se pret që ato raporte të publikohen sa më shpejtë.
“Sa më shpejtë aq më mirë, që të pastrojmë me dilemat. Jeta vazhdon, politikanët janë në fushatë po zhvillohen aktivitetet të përditshme. Është e rendit që të publikohet ai raport që të mund unë të them qëndrimin tim lidhur me dorëheqjet e ministrit, zv/ministrit”, tha Zaev, raporton SHENJA.

Kujtojmë se zjarri në spitalin e Tetovës shpërtheu më 8 shtator, jetën e humbën 14 persona ndërsa 12 u lënduan.

You may also like