Zaev e Ahmeti takohen në Kuvend

by admin
Spread the love

Para pak çastesh përfundoi takimi mes kryeministrit në dorëheqje Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti.

Zaev pas takimit nuk foli për mediat.

Ky takim vjen vjen pas situatës së fundit të krijuar politike, me të cilën VMRO-DPMNE-ja paralajmëroi se ka shumicë të re parlamentare.

Ndryshe, sot në Kuvend nga opozitarja VMRO-DPMNE u dorëzua edhe iniciativa për mocionin e votëbesimit të Qeverisë.

Lexo lajme interesante

You may also like