Xhaketa e kampionatit “NBA” e Kobe Bryant në vitin 2000 me “Los Angeles Lakers” do dal në ankand – Shqip

by admin
Spread the love

20:38 | 25 Nentor 2021

Një xhaketë lëkure e bërë për Kobe Bryant në përkujtim të kampionatit të tij në Los Angeles “Lakers” në vitin 2000 do të dalë në ankand në fillim të muajit të ardhshëm.

Xhaketa është pjesë e koleksionit Julien’s Auction’s Icons & Idols: Sports, për të cilin ankandi do të mbahet më 6 dhjetor në selinë qendrore të kompanisë në Beverly Hills dhe në internet, transmeton lajmi.net.

Xhaketa me botim të kufizuar është firmosur nga stilisti Jeff Hamilton dhe ka material që lexojnë, Los Angeles Lakers dhe Champions 2000, në pjesën e përparme.

Palltoja ka gjithashtu material të logos së ekipit, banderolat që përfaqësojnë sezonet e mëparshme të kampionatit të ekipit (72, 80, 82, 85, 87, 88) dhe logon e finaleve të NBA-së 2000.

Ana e pasme e veshjes lexon 2000 kampionë dhe përmban logon e ekipit, me gjashtë stufa yjesh me ngjyrë argjendi për të përfaqësuar sezonet e mëparshme të kampionatit, sipas Julien’s.

Bryant dhe Lakers mposhtën Indiana Pacers me një diferencë 4-2 në finalet e NBA. Shokët e tij të skuadrës në skuadrën e vitit 2000 përfshinin Shaquille O’Neal, Rick Fox, Derek Fisher, Glen Rice dhe Tyronn Lue.

Kampionati shënoi fillimin e një tre-torfe për Lakers, të cilët fituan kampionate në dy sezonet në vijim.

 

Në karrierën e tij 20-vjeçare me ekipin, Bryant vazhdoi të fitonte pesë kampionate (gjithashtu në 2009 dhe 2010) dhe ishte dy herë MVP i finaleve të NBA (në 2009 dhe 2010).

Kobe, 41 vjeç dhe vajza Gigi, 13, vdiqën tragjikisht me shtatë të tjerë në një përplasje helikopteri më 26 janar 2020 në Calabasas, Kaliforni së bashku me pilotin Ara Zobayan, 50, Alyssa Altobelli, 14, Keri Altobelli, 46, John Altobelli, 56, Payton Chester, 13, Sarah Chester, 46, dhe Christina Mauser, 38./Shqip/

Lajme interesante

You may also like