William dhe Harry nuk mbajnë dot lotët në funeralin e Mbretëreshës…

by admin
Spread the love

Ndjekësit e familjes mbretërore u pushtuan nga emocionet ndërsa shikonin mbulimin e ITV të funeralit të Mbretëreshës Elizabeth në Westminster Abbey të hënën.

Udhëheqësit botërorë nga e gjithë bota, si dhe ata që bashkëpunuan ngushtë me Mbretëreshën e ndjerë, u mblodhën të gjithë së bashku për t’i dhënë lamtumirën e fundit monarkes më jetëgjatë pas vdekjes së saj më 8 shtator.

Familja e afërt e Mbretëreshës Elizabeth qëndroi së bashku ndërsa ecnin pas arkivolit dhe shikuesit e ITV mund të shikonin vëllezërit Princ William dhe Princ Harry duke ecur krah për krah në një skenë që ndihej kaq e njohur me funeralin e nënës së tyre të dashur, Princeshës Diana në vitin 1997.

William dhe Harry dukeshin tepër të zymtë teksa ecnin përkrah Princit George, me gratë e tyre, Kate dhe Meghan pas dhe dukej se nuk i mbanin dot lotët. Top Albania Radio shkruan se teksa shikuesit nga e gjithë bota ishin të sintonizuar për t’i dhënë lamtumirën e fundit mbretëreshës Elizabeth, e cila ndërroi jetë në moshën 96-vjeçare, ata postuan në Twitter për të ndarë emocionet e tyre kur panë William dhe Harry në një dhimbje kaq emocionale.

“Unë e doja atë, por ajo ishte 96 vjeçe dhe kishte një jetë kaq të mrekullueshme. Por William dhe Harry, duhet ta bëjnë këtë përsëri”.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like