Will Smith dhe shuplaka që tronditi botën: “Ja pse e bëra”

by admin
Spread the love

Will Smith ka pranuar se ai ‘e humbi arsyen’ kur doli në skenë gjatë ceremonisë Oscars dhe goditi Chris Rock në fytyrë pasi ishte bërë një shaka për gruan e Smith.

Ngjarja televizive u bë virale për shumë javë duke marrë parasysh profilin e dy yjeve të përfshirë. Duke folur në intervistën e tij të parë që nga ngjarja në fillim të vitit, Smith shpjegoi se ai kishte pasur shumë probleme mendërisht në atë kohë dhe ai humbi qetësinë në atë moment.

“Kisha ikur,” tha Smith në programin e Comedy Central, “The Daily Show with Trevor Noah”. “Ky ishte një zemërim që kishte qenë i mbyllur për një kohë vërtet të gjatë,” tha Smith.

Aktori i tha Noah-s se “po kalonte diçka” dhe e humbi qetësinë atë natë. “Ajo ishte një natë e tmerrshme siç mund ta imagjinoni,” tha ai. “Ka shumë nuanca dhe kompleksitete në të, ju e dini, por në fund të ditës, unë thjesht – e humba arsyen dhe mendoj se ajo që do të thoja është se askush nuk e di se çfarë po kalon dikush”.

Nuk kishte asnjë përgjigje të qartë se çfarë problemesh kishte pasur në të vërtetë Smith në atë kohë për ta bërë atë të reagonte në atë mënyrë ndaj komedianit në skenë.

“Ishin shumë gjëra. Ishte djali i vogël ai që pa babanë e tij duke rrahur nënën e tij. E dini, e gjithë kjo sapo u shpërtheu në atë moment,” tha ai. “Ky nuk është ai që dua të jem.”

Smith foli gjithashtu për kthimin nga Oscars atë natë tek nipi i tij nëntë vjeçar. “Ai është djali i vogël më i ëmbël. Ne shkuam në shtëpi dhe ai kishte ndenjur deri vonë për të parë xhaxhanë e tij Will dhe ne u ulëm në kuzhinën time dhe ai ishte në prehrin tim duke mbajtur Oscar-in dhe tha ‘Pse e goditi atë burrë, xhaxha Uill?”, tha Smith duke u përlotur.

You may also like