WhatsAppi nuk do të funksionojë më në këta telefona, publikohet listaSinjali

by admin
Spread the love

Me nisjen e vitit 2023, WhatsApp ka njoftuar se aplikacioni nuk do të jetë më funksional për 47 aparate celularësh, përfshirë edhe disa modele të Iphone.

WhatsApp bën përditësime shpesh dhe herë pas here celularët e vjetër nuk mund të vazhdojnë më ta suportojnë aplikacionin.

Këtë herë, vetëm dy modele iPhone do të humbasin qasjen së bashku me një mori telefonash të vjetër inteligjentë Android.

 • IPHONE 5
 • iPhone 5c
 • Archos 53 Platinum
 • Grand S Flex ZTE
 • Grand X Quad V987 ZTE
 • HTC Desire 500
 • Huawei Ascend D
 • Huawei Ascend D1
 • Huawei Ascend D2
 • Huawei Ascend G740
 • Huawei Ascend Mate
 • Huawei Ascend P1
 • Quad XL
 • Lenovo A820
 • LG Enact
 • LG Lucid 2
 • LG Optimus 4X HD
 • LG Optimus F3
 • LG Optimus F3Q
 • LG Optimus F5
 • LG Optimus F6
 • LG Optimus F7
 • LG Optimus L2 II
 • LG Optimus L3 II
 • LG Optimus L3 II Dual
 • LG Optimus L4 II
 • LG Optimus L4 II Dyfishtë
 • LG Optimus L5
 • LG Optimus L5 Dual
 • LG Optimus L5 II
 • LG Optimus L7
 • LG Optimus L7 II
 • LG Optimus L7 II Dual
 • LG Optimus Nitro HD
 • Memo ZTE V956
 • Samsung Galaxy Ace 2
 • Samsung Galaxy Core
 • Samsung Galaxy S2
 • Samsung Galaxy S3 mini
 • Samsung Galaxy Trend II
 • Samsung Galaxy Trend Lite
 • Samsung Galaxy Xcover 2
 • Sony Xperia Arc S
 • Sony Xperia miro
 • Sony Xperia Neo L
 • Wiko Cink Five
 • Wiko Darknight ZT

Shumica e telefonave që do të përjashtohen janë lansuar në treg më shumë se dhjetë vjet më parë, midis 2012 dhe 2013. Me ardhjen e vitit të ri, WhatsAppi do të kërkojë sisteme më të avancuar të android dhe IOS.

“Për të vazhduar me avancimet më të fundit të teknologjisë, ne rregullisht ndalojmë mbështetjen e sistemeve operative më të vjetra për të fokusuar burimet tona në risitë e fundit. Nëse ndalojmë së mbështeturi sistemin tuaj operativ, do të njoftoheni dhe do t’ju kujtohet disa herë që të përmirësoni pajisjen tuaj për të vazhduar përdorimin e WhatsApp”, njoftoi kompania.

/GazetaSinjali/

You may also like