Warriors pëson humbjen e tretë rradhazi – Shqip

by admin
Spread the love

Në mengjesin e së premtes u zhvilluan edhe gjashtë ndeshje shumë interesante në NBA, ku ekipet vendase ishin më të mire në katër takime, ndërsa ato mysafire vetëm në dy përbasllje.

 

Kampioni në fuqi në NBA, Golden State Warriors ka pësuar humbjen e tretë rresht. Kësaj radhe humbi në transfertë me ekipin Memphis me rezultat binmdës 131-110. TE skuadra vendase më efikas ishin Tyus Jones me double-double, me 22pikë, 4 kërcime dhe 11 asistime, ndërsa Stephen Curry ishte më i dalluari në ndeshje me 29 pikë, 7 kërcime dhe 4 asistime.

Fitore kanë shënuar edhe Milwaukee ndaj Brooklyn, Sacramento ndaj Nju Jork , Utah Jazz nda Orlandos, ndersa Indiana ka mposhtur Houstonin pas lojës shtesë.

 

Rezultatet e ndeshjeve të sotme.

Memphis – Golden State 131-110

Milwaukee – Brooklyn 118-113

Sacramento – Nju Jork 122-117

Oralndo – Utah Jazz 124 – 131

Indiana – Houston 134 – 125 (Pas vazhdimeve)

Detroit – Charlotte 103 – 113

 

Shaban Sinani /KLanMacedonia/

You may also like