Vriten babë e bir në Dukagjin, iu djegin shtëpinë dhe i ekzekutojnë në pritë – Shqip

by admin
Spread the love

Një ngjarje e rëndë kriminale ka tronditur zonën e Dukagjinit ditën e sotme, ku babë e bir janë ekzekutuar në pritë nga persona të paidentifikuar.

Vrasja ka ndodhur në fshatin Sumë të Njësisë Administrative Pult.

Korrespondentja e Klan News, Emi Kalaja, ka mësuar se viktimat janë Gjokë Gurra 57 vjeç dhe Eduart Gurra 31 vjeç.

Babë e bir u vranë përpara shtëpisë së tyre në fshat që ishte përfshirë nga flakët e zjarrit.

Nga informacionet policore bëhet me dije se mbrëmjen e së mërkurës, shtëpisë së familjes Gurra i ishte vendosur zjarri nga persona të paidentifikuar.

Nga zjarrvënia nuk ishte lënduar asnjë person pasi aty nuk banonte askush. Viktimat banonin në lagjen Partizani në Shkodër.

Familja Gurra u njoftua për djegien e banesës dhe sot babë e bir, Gjokë dhe Eduart Gurra, shkuan të shikonin shtëpinë e shkrumbuar.

Mesa duket ngjarja ka qenë pritë. Aty, përpara shtëpisë së djegur, ata u ekzekutuan me armë zjarri nga persona të panjohur dhe mbetën të vdekur në vend.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e Policisë së Shkodrës, ndërsa po hetohet për të zbardhur shkaqet e këtij krimi të rëndë si dhe për të identifikuar e zbuluar autorët.

NJOFTIMI I POLICISE:

Rreth orës 16:40, në fshatin Sumë, Njësia Administrative Pult, në rrethana ende të paqarta janë vrarë me armë zjarri shtetasit Gj. G., 57 vjeç dhe djali i tij, E. G., 31 vjeç, banues në lagjen “Partizani”, Shkodër.

Shërbimet e Policisë dhe Grupi hetimor janë nisur menjëherë për në vendngjarje.

Me mbërritjen e shërbimeve dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes do të japim përsëri njoftim më të detajuar./tvklan.al

You may also like