VIDEO/ Tifozat Kuq e zi i këndojnë Adem Jasharit në rrugët e Londrës

by admin
Spread the love

Kombëtarja e Shqipërisë do ta zhvillojë sonte ndeshjen e radhës në kampanjën eliminatore për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Kuqezinjtë e drejtuar nga Edoardo Reja do të përballen sonte me Anglinë si mysafir.

Duke nisur nga ora 20:45, Anglia është nikoqir i Shqipërisë në “Wembley” me fillim nga ora 20:45.

Si gjithmonë, Tifozat “Kuqezi” nuk mungojnë të japin përkrahjen maksimale për Kombëtaren.

Në një video të postuar në rrjetin social “Instagram”, shihet se shumë tifozë “Kuqezi” kanë pushtuar rrugët e Londrës dhe ndëgjohen duke kënduar këngë patriotike për nder të komandatit legjendar – Adem Jashari.

VIDEO:

Lajme interesante

You may also like