» Video/ Stjuardesja holandeze tregon 6 truke që mund t’i shfrytëzoni gjatë qëndrimit në hotel

by admin
Spread the love

Stuardesja holandeze, Esther Sturrus ka ndarë me ndjekësit e saj në Tiktok disa truke që mund tiu nevojiten gjatë qëndrimit në një hotel, pas udhëtimit.  Sturrus, e cila punon për linjën ajrore holandeze KLM, ka qëndruar në hotele në të gjithë botën dhe ndan shpesh me më shumë se 150,000 ndejkësit e saj disa mënyra për lehtësuar udhëtimin e tyre.

Stjuardesa ka zbuluar trukun e saj më të çuditshëm deri më tani, për të lënë njërën nga këpucët tuaja në kasafortën në dhomën tuaj të hotelit. Shumë njerëz kanë frikë të lënë sendet e tyre me vlerë në kasafortën e dhomës në rast se i harrojnë kur largohen.

Në një video përmbledhëse të hotelit, Esther tha: ‘A jeni të shqetësuar se mos harroni diçka nga dollapi juaj? Fut këpucën në të dhe nuk do ta harrosh.’ 

Teoria pas kësaj është se ju nuk do të dilni kurrë nga dhoma pa të dyja këpucët. Dhe nëse merrni më shumë se një palë, thjesht ndërroni këtë me një xhaketë ose pallto, diçka që nuk do ta linit kurrë pa marrë me vete.

Një prej ndjekësve të saj komentoi: ‘Truku i këpucëve me taka është një ide e mrekullueshme.’ 

Truket e tjera ishin, mbyllja e hapësirave të perdeve me një varëse rrobash dhe përdorimin e një kapele dushi hoteli për të mbuluar këpucët kur i paketoni në

@esthersturrus Do you have more tips? 💙✈️ #tips #hotel #hotelhacks #hacks #myklmmoment #klm #klmcrew #crewklm #klmairlines #klmroyaldutchairlines #flightattendant #stewardess #workingmode #cabincrew #cabincrewlife #cabincrewgirls #flightattendantlife #aviationlife #aviation #uniform #royalbue #trend #viral #viralvideo #fyp ♬ B.O.T.A. (Baddest Of Them All) – Eliza Rose & Interplanetary Criminal

një valixhe.

360grade.al

You may also like