VIDEO/ Reali hedh hapin e radhës drejt titullit kampion, Rodrigo jep spektakël ndaj Atletik Bilbaos

by admin
Spread the love

Real Madrid ka hedhur një hap të sigurt drejt titullit kampion, teksa ka mundur sot me shifrat 2-0 Atletik Bilbaon për të kthyer në 8 pikë diferencën nga Barcelona ndjekëse.

Protagonist i ndeshjes ishte braziliani Rodrigo, i cili i dha avantazhin skuadrës së tij që në minutën e 8 të ndeshjes pas asistit të Brahim Diaz. Reali dominoi mbajtjen e topit, por edhe kundërshtarët nuk u dorëzuan lehtë dhe provuan të vinin vazhdimisht në vështirësi Lunin.

Në pjesën e dytë, Ishte përsëri Rodrigo ai i cili tundi rrjetën me asistin e Bellingam, duke vulosur fatin e takimit për skuadrën e Ançelotit që tashmë ka filluar numërimin mbrapsht drejt trofeut të radhës, kur mbeten edhe 8 javë deri në fundin e kampionatit.

GOLI I PARË I RODRIGO (VIDEO)

GOLI I DYTË I RODRIGO (VIDEO)

dsffsdsfdsfdfsfsdsdfsfd

PANORAMASPORT.AL

You may also like