VIDEO/ Pulisiç i kthen buzëqeshjen Piolit, Milani mund Sasuolon dhe mbyll vitin i treti

by admin
Spread the love

Milani e ka mbyllur me një fitore vitin 2023, teksa ka mundur në “San Siro” sot skuadrën e Sasuolos.

Kuqezinjtë kanë dominuar lojën në ndeshjen përballë skuadrës së Nedim Bajramit, i cili ishte titullar në këtë sfidë, duke kërkuar me ngulm që të gjenin shpejt golin. Por ai do të vinte vetëm në pjesën e dytë me anë të Pulisiç, i cili i dha një avantazh të merituar Milanit.

Më pas, skuadra vendase krijoi disa raste të rrezikshme, pa tundur përsëri rrjetën deri në fundin e ndeshjes. Megjithatë, ai gol mjaftoi për tre pikë të rëndësishme për kuqezinjtë, por edhe për trajnerin Pioli, e ardhmja e të cilit është vënë në diskutim.

REZULTATET 

VERONA-SALERNITANA 0-1
48’ Çauna

MILAN-SASUOLO 1-0
59′ Pulisiç

NGJARJET KRYESORE

78’ Gjuajta e Florencit përfundon në rrjetën e sipërme. (VIDEO)

73’ Pritja e Menja ndaj gjuajtjes së Lauriente (VIDEO)

59’ GOOOL MILANI! Pulisiç kalon në avantazh kuqezinjtë (VIDEO)

33’ Menja devijon në këndore gjuajtjen e Berardit (VIDEO)

31’ Goli i anuluar i Leao (VIDEO)

23’ Gjuajtja e Benaser nga jashtë zonës (VIDEO).

9′ Gjuajtja e Reijnerds (VIDEO)

7’ Goli i anuluar i Benaser (VIDEO)

sdffsdsdfsdfsfdsfsfdsfd

FORMACIONET ZYRTARE

VERONA-SALERNITANA

dfgggdgdgdfgdf

MILAN-SASUOLO

sdfsdfsdfsdfsdfsdfsdf

PANORAMASPORT.AL

You may also like