VIDEO/ Pak minuta për Brojën, Mehmeti titullar në Kupën FA. Mançester Siti eliminon Totenhemin

by admin
Spread the love

Ndeshjet e sotme në Kupën Fa kanë dhuruar thuajse të gjitha barazime, duke detyruar që sfidat të riluhen përsëri, këtë herë në fushën kundërshtare, sipas rregullores së turneut. Vetëm Mançester Siti ka kaluar më tej me një fitore, duke mposhtur Totenhemin në transfertë.

Çelsi priste në një sfidë shumë interesante Aston Vilën, por ajo u mbyll pa gola. Në fushë, për pak më shumë se 15 minuta, ishte edhe Armando Broja, i cili e nisi takimin nga stoli.

Pa gola u mbyll edhe ndeshja mes Bristol dhe Notingem, ku Anis Mehmeti ishte titullar për ekipin vendas, deri në minutën e 77-të të lojës. Në barazim 1-1 ndërkohë, u mbyll sfida mes Shefilld dhe Koventri, i vetmi barazim që dhuroi gola në natën e sotme.

Një ndeshje me gola pritej të ishte ajo mes Totenhemit dhe Mançester Sitit, por edhe kjo rezultoi të kishte pak rrjeta të tundura, edhe pse rastet nuk munguan, Goli i etëm i mbrëmjes, ai që i dha fitoren dhe kualifikimin mes 16 më të mirëve Mançester Sitit, erdhi në minutën e 88 me Ake.

REZULTATET

ÇELSI-ASTON VILA 0-0

BROJA HYN NE FUSHE (VIDEO)

BRISTOL-NOTINGEM 0-0

SHEFILLD-KOVENTRI 1-1
84′ Gasama / 45’+1′ Torp

TOTENHEM-MANÇESTER SITI 0-1
88′ Ake 

GOLI I AKE (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE

ÇELSI-ASTON VILA

sdfsdfsdffsdsdfsdfsdfsfdsdfsfd

BRISTOL-NOTINGEM

sddfsfdfsdsfdsdfsdfsdffsdsdf

SHEFILLD-KOVENTRI

sadsdasdasdasdadadas

TOTENHEM-MANÇESTER SITI

sdfsdffssfsfsdffsdf

PANORAMASPORT.AL

You may also like