VIDEO/ Ndalet Reali i Madridit në garën për titull, Vajekano e Balliut i merr pikë në shtëpi

by admin
Spread the love

Reali i Madridit është ndalur në kampionat, duke barazuar në transfertë me Rajo Vajekanon me rezultatin 1-1.

Sfida nisi mjaft mirë për “galaktikët” e Ançelotit, të cilët gjetën rrjetën që në minutën e 3’ të takimit, por në të 27’ çdo gjë u barazua nga de Tomas me penallti.

“Los Blancos” provuan herë pas here për të ndryshuar sërish rezultatin, por pa rezultat.

Në këtë sfidë u aktivizua dhe për 90 minuta mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Ivan Balliu, i cili u ndëshkua dhe me karton të verdhë në fundin e pjesës së parë.

Kështu Girona ka shansin që të rihapë sërish kampionatin dhe të shkurtojë diferencën me Realin në tre pikë.

REZULTATI:

RAJO VAJEKANO 2-2 REAL MADRID

De Tomas (P) 27’ / Hozelu 3’

GOLI I HOZELUS (VIDEO)

GOLI I DE TOMAS (VIDEO)

RENDITJA:
+65+6545

PANORAMASPORT.AL

You may also like