VIDEO/ Manchester United përfundon aventurën europiane, Napoli dhe Copenhagen vazhdojnë në Champions. Ja rezultatet e mbrëmjes

by admin
Spread the love

Manchester United është mposhtur minimalisht nga Bayern Munich në “Old Trafford”. Coman ndëshkoi anglezët dhe kështu “Djajtë” marrin valixhet e largohen nga kompeticonet europiane për këtë sezon.

Napoli dhe Copenhagen kanë fituar, duke siguruar kështu një biletë për në fazën tjetër të Champions League. Real Madrid fitoi 2-3 me përmbysje ndaj Union Berlin, ndërsa Inter dhe Real Sociedad u ndanë në barazimin pa gola.

Benfica ka arritur të kualifikohet për në Europa League duke dalë në vendin e tretënë grup falë një goli në fundin e lojës ndaj Salzburg, duke u favorizuar kështu nga golavarazhi.

Golat

Copenhagen-Galatasaray

Manchester United-Bayern Munich

Napoli-Braga

Salzburg-Benfica

Union Berlin-Real Madrid

Skuadrat që siguruan sot kualifikimin në fazën tjetër të Champions League

Copenhagen, Napoli

Skuadrat që siguruan kalimin në fazën e Europa League

Galatasaray, Benfica, Braga

You may also like