VIDEO/ Katër gola dhe 3 penallti, mbrëmje e çmendur në “San Siro”! Milani ngec ndaj Bolonjës së Tiago Motës

by admin
Spread the love

Mbrëmje dramatike në “San Siro”, Milani nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 në shtëpi ndaj Bolonjës, në një sfidë që i pati të gjitha!

Katër gola, 3 penallti, dy prej të cilave të humbura nga kuqezinjtë dhe një karton i kuq për trajnerin mik Tiago Mota, teksa në fund ishim miqtë nga Bolonja ata që festuan pikën e marrë.  

 

FT

MILAN-BOLONJA 2-2

Lofuts-Çik 45′, 83′ / Zirkze 29′, Orsolini 90+2′

GOLAT: 

GOLI I SHËNUAR ME PENALLTI NGA ORSOLINI: VIDEO 

PENALLTIA E AKORDUAR NË FAVOR TË BOLONJËS: VIDEO

GOLI I DYTË I LOFTUS-ÇIK: VIDEO 

PENALLTIA E HUMBUR NGA TEO HERNANDEZ: VIDEO 

GOLI I LOFTUS-ÇIK: VIDEO 

PENALLTIA E HUMBUR NGA ZHIRU: VIDEO 

NDËSHKIMI ME KARTON TË KUQ I TIAGO MOTËS: VIDEO 

PENALLTIA E FITUAR NGA KJAER: VIDEO 

GOLI I ZIRKZE: VIDEO 

FORMACIONET ZYRTARE:

MILAN: Menja, Kalabria, Kjaer, Gabia, Teo Hernandez, Reijnders, Adli, Pulisiç, Loftus-Çik, Leao, Zhiru.

Trajner: Stefano Pioli

BOLONJA: Skorupski, De Silvestri, Beukema, Kalafiori, Kristiansen, Aebisher, Frojler, Urbanski, Ferguson, Fabian, Zirkze.

Trajner: Tiago Mota

PANORAMASPORT.AL

You may also like