Vendim i befasishëm, trajneri i Çekisë jep dorëheqjen pasi siguroi kualifikimin në “EURO 2024”

by admin
Spread the love

Jaroslav Silhavy, trajneri 62 vjeçar i Republikës  Çeke, ka dhënë dorëheqjen pasi siguroi kualifikimin në “Euro 2024”.

Silhavy mori drjetimin në shtator të vitit 2018 dhe udhëhoqi Çekinë në çerekfinalet e Euro 2020. Ata gjithashtu rezervuan vendin e tyre për në Kampionatin Europian verën e ardhshme, duke mposhtur ditën e hënë Moldavinë me rezultatin 3-0.

“Edhe pse jemi të lumtur tani, ne kishim vendosur tashmë para ndeshjes që të mos vazhdonim më aventurën së bashku.

E informova presidentin Petr Fouska për këtë vendim. Presioni ishte i madh tashmë, ndonjëherë as që e kuptoja. Kjo gjë gjithashtu kontribuoi në vendimin tonë”, tha tekniku 62-vjeçar.

You may also like