Vdes në moshën 33-vjeçare aktori i njohur

by admin
Spread the love

Aktori Robert Cormier, i cili luajti rolin e Finn Cotter në serialin televiziv kanadez “Heartland”, ka vdekur në moshën 33-vjeçare.

Cormier vdiq të premten, sipas nekrologjisë së tij, megjithëse nuk u zbuluan detaje rreth shkakut të vdekjes, shkruan DailyMail.

Pas lajmit për vdekjen e tij, UPtv, një rrjet amerikan që transmeton serialin CBC, i bëri homazhe yllit në rritje.

“Robert Cormier, i njohur si finlandezi i ‘Heartland’, ishte një talent i mrekullueshëm, i zhdukur shumë shpejt. Jemi thellësisht të pikëlluar kur mësuam për vdekjen e tij. Ngushëllimet tona të sinqerta shkojnë për miqtë, familjen dhe bashkëpunëtorët e tij”, shkroi rrjeti.

LEXO EDHE KETE

Përfundon aksioni anti-drogë, bastisen 10 lokacione dhe sekuestrohen 180 bimë narkotike

Nekrologjia e Cormierit vëren se ai ishte një ‘atlet, aktor dhe një vëlla i mrekullueshëm’.Ai gjithashtu përforcoi përkushtimin e tij ndaj të tjerëve dhe ambiciet e pashuara.Cormier ka lënë pas babain e tij Robert dhe nënën Lisa, së bashku me motrat e tij: Brittany, Krystal dhe Stephanie, si dhe gjyshen e tij Joanne.

Lexo lajme interesante

You may also like