VARSHAVE- Të paktën 2.27 milionë refugjatë kanë hyrë në Poloni që nga fillimi i luftës në Ukrainë

by admin
Spread the loveVARSHAVE, 26 mars /ATSH-PAP/- Gati 2.27 milionë refugjatë kanë hyrë në Poloni që nga fillimi i luftës në Ukrainë
Që nga 24 shkurti, kur Rusia pushtoi Ukrainën, 2,268 milionë njerëz kanë kaluar kufirin polako-ukrainas me Poloninë, deklaroi Roja Kufitare (SG).

SG shkroi në Twitter se agjentët e Gardës Kufitare kryen 30 500 kontrolle kufitare për njerëzit që hynin në Poloni nga Ukraina, një rënie prej 6.4 për qind nga një ditë më parë.

Roja kufitare tha gjithashtu se numri i mbërritjeve deri në orën 7:00 të mëngjesit të së shtunës kishte arritur në 6 100, duke rënë 11% nga e premtja. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakStudimi: Një në pesë adoleshentë europianë vuan nga përdorimi i tepruar i videolojërave


Lexo lajme interesante

You may also like