Van de Beek ka gjetur skuadër të re

by admin
Spread the love

Eksperti i transferimeve, Fabrizio Romano ka bërë të ditur se Donny van de Beek do të transferohet këtë janar te skuadra e Eintracht Frankfurtit.

Marrëveshja mes Manchester United dhe Eintracht Frankfurtit është arritur në formë huazimi deri në qershor, me opsionin me të drejtë blerje.

Thuhet se tarifa e transferimit permanent do ë jetë 15 milionë euro, të përfshira këtu edhe bonuset.

Po ashtu, Eintracht Frankfurti do t’i paguajë United edhe një tarifë huazimi.

You may also like