Valmir Nafiu gjashtë muaj në Koshice të Sllovakisë – Shqip

by admin
Spread the love

Futbollisti 28 vjeçar i ekipit të Shkëndijës Valmir Nafiu ( 23 prill 1994) në marrëveshje me skuadrën tetovare dhe skuadrën e ligës së dytë të kampionatit sllovak Koshice, në gjashtë muajt e ardhëshme do të mbroj ngjyrat e skuadrës sllovake.

Vlamira Nafiu në Sllovaki qëndron prej para disa ditëve, ndërsa marrëveshja është arritur gjatë ditës.

Valmir Nafiu i cili me ekipin e pare të Shkëndijës ka gjithësejt 144 ndeshje dhe 15 gola të shënuar, ndërsa në Ligën e Parë të Maqedonisë përfshirë këtu edhe Rnovën numëron 186 ndeshje duke regjistruar 24 gola e 30 asistime. Valmir Nafiu nga tifozër kuqezi mbahet mend edhe me golin maestral kundë Tottenhamit në arenën “Todeor Proeski” në Shkup, më 25 shtator 2020

Nafiu gjatë karrierës së tij si futbollist ka luajtur në Bazel, pastaj në Bundes ligën gjermane te FC Hamurger, në Apoel e Nikozisë në Qipro dhe te Skënderbeu në kampionatin e Superligës së Shqipërisë

 

Shaban Sinani /KlanMacedonia/

TI RAPORTON!

You may also like