Uzuni: Jam në kulmin e karrierës, Hungarinë e njoh mirë, mungesa e tifozëve jo në favorin tonë

by admin
Spread the love

Myrto Uzuni është një nga futbollistët e kombëtares shqiptare që e njeh më mirë Hungarinë, për vetë faktin pasi prej dy sezonesh aktivizohet me kampionët e Hungarisë Ferencvaros. Në konferencën për shtyp të kësaj të mërkure para ndeshjes ndaj përfaqësueses maxhare, Uzuni zbuloi disa detaje nga hungarezët ndërsa theksoi se mungesa e tifozëve në stadium nuk do të jetë aspak në favor të Shqipërisë.

TITULLAR: Ndihem në formën time më të mirë, Kombëtarja është diçka tjetër duhet të përqëndrohemi dhe duhet të jemi të gjithë së bashku të arrijmë objektivat, nuk ka rëndësi kush luan.

HUNGARIA: Dua të luaj çdo ndeshje pavarësisht klubit apo kombëtares, Hungarinë e njoh mirë jetoj atje dhe stërvitem me të njëjtët lojtarë që do të luajnë kundër Shqipërisë.

SI TRAJTOHET NDESHJA ME SHQIPËRINË NË HUNGARI: Flasim dhe në dhomat e zhveshjes, presin për një ndeshje shumë të bukur, ekipi që do të bëjë më pak gabime do të fitojë.

MUNGESA E TIFOZËVE: Nuk është avantazh për ne, pasi Hungaria ka marrë rezultate të mira pa tifozë, në fushë janë të tre rezultatet, por nuk është në favorin tonë.

KULMI: Mendoj se tani është kulmi i karrierës time, pasi po jap maksimumin me Kombëtaren dhe Ligën e Europës por varet sa i përqëndruar je.

SJELLJA E KUNDËRSHTARIT: Noramlisht është e njëjta Kombëtare që do të gjejmë aty, kanë të njëjtën strategji si në pasi të dy trajnerët janë tialianë, luajnë si ne. Mendoj që ekipi që do të fitojë do të jetë ai që do jap zemrën në fushë.

BARAZIMI: Nuk hyjmë për barazimin në fushë, duam të japim maksimumin.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like