“Urime për të dy palët”, Rama reagon pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë për dokumentat

by admin
Spread the love

Kryeministri Edi Rama ka reaguar me një postim në Twitter ku përshëndet arritjen e një marrëveshje për njohjen e dokumenteve respektive nga Kosova dhe Serbia, nën bekimin e Bashkimit Europian.

Pak minuta më parë ishte Borrel ai që dha lajmin e rëndësishëm për dy vendet.

Reagimi Ramës:

“Lajm i bukur zgjidhja me dialog e çështjes së lëvizjes së lirë mes Serbisë e Kosovës, e bashkë me urimet për të dy palët uroj që ky zhvillim ta çojë dialogun në një nivel të ri, për të mos humbur kohë dhe energji pafund në arritjen e gjërave kaq thjeshtësisht logjike sa kjo sot” tha ai.

Lexo lajme interesante

You may also like