U tronditën nga tërmeti 4.6 ballë, shtyhet ndeshja e futbollit në Itali

by admin
Spread the love

Ndeshja e Seria B, Perugia-Reggina që ishte planifikuar për t’u luajtur këtë të shtunë, nesër, është shtyrë për një datë të pacaktuar për shkak të tërmeteve me magnitudë maksimale 4.6 ballë që tronditën të enjte Umbria-n.

Autoritetet lokale kanë vendosur të shtyjnë ndeshjen si masë paraprake, pasi nuk kishte kohë për kontrollet e nevojshme teknike përsa i përket sigurisë dhe mundësia për të luajtur me dyer të mbyllura nuk u mor fare në konsideratë.

Pas tërmeteve të forta që goditën këtë rajon, prefektura e Umbria vendosi të shtyjë ndeshjen e cila duhej të luhej në orën 14:00 të së shtunës në Curi.

Pikërisht kushtet e stadiumit, i cili tashmë po i afrohet gjysmë shekulli jetë (u ndërtua në verën e vitit 1975 pasi Umbrianët u ngjitën në Serinë A) çuan në shtyrjen e ndeshjes.


Top Channel

You may also like