Tunizia ndëshkon Francën, por festa zgjat pak

by admin
Spread the love

Tunizia gjeti rrugën e rrjetës me anë të Ghandri, por festa zgjat pak pasi goli ndalet për një pozicion të parregullt.

Franca, tashmë e kualifikuar për në raundin e 1/8-tave të Botërorit, luan ndeshjen e tretë të Grupit D ndaj Tunizisë. Me objektivin e arrritur, trajneri Dider Deschamps i dhuron hapësirë plot nëntë futbollistëve që nuk e kishin nisur më parë si titullar në Kupën e Botës teksa konfirmohet vetëm Varane dhe Tchouameni.

Nga ana tjetër, Tunizia ka ende shpresa për një kualifikim, edhe pse minimale pasi duhet të mposhtë Francën dhe të rregulloojë golavarezhin që për momentin e ka negativ.

Formacionet zyrtare:


Top Channel

//Google Analytics window.dataLayer = window.dataLayer || [];

function gtag() { dataLayer.push(arguments); } gtag('js', new Date());

gtag('config', 'UA-7855069-1');

//Facebook window.fbAsyncInit = function() { FB.init({ appId: '1715618661991455', xfbml: true, version: 'v2.10' }); FB.AppEvents.logPageView(); };

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

You may also like