Triumfi kundër Getafe, pse Diego Simeone u fut në historinë e LaLiga

by admin
Spread the love

Atletico Madrid triumfoi kundër Getafe në limite, me rezultatin 4-3, dhe kjo fitore e ka futur trajnerin Diego Simeone në historinë e LaLiga.

Argjentinasi është bërë trajneri i huaj (jo spanjoll) me më shumë fitore në LaLiga, pasi ka parakaluar Ferdinan Daucik.

Simeone numëron 235 fitore në LaLiga dhe është i katërti në renditjen totale për numrin e fitoreve, pas spanjollëve Irureta (259 gola), Miguel Munoz (323 gola) dhe Luis Aragones (344 fitore). / oversport.tv

Lexo lajme interesante

You may also like