Travis Scott dhe Drake hidhen në gjyq për nxitje të turmës me pasojë vdekjen

by admin
Spread the love

Travis Scott dhe Drake janë hedhur në gjyq për më shumë se 1 milion dollarë prej një fansi, i cili ka përfunduar i lënduar në turmën e festivalit Astroworld.
Kristian Paredes, 23 vjeç nga Teksas ka ngritur një padi, e cila është siguruar nga Daily Mail dhe u bë publike menjëherë. Sipas shkresës zyrtare, Drake u ngjit në skenë bashkë me Travis Scott dhe së bashku nxitën turmën, e cila më pas doli nga kontrolli, duke lënë pas një bilanc viktimash dhe shumë të lënduar. Paredes akuzon Live Nation Entertainment Inc, Harris County Sports dhe Convention Corporation për neglizhencë.
Sipas deklaratës të të riut: “Turma u bë kaotike. Shumë persona i luteshin rojave të sigurisë për ndihmë, por ata i injoruan. Situata arriti në një pikë që doli jashtë kontrolli”.
Vetë avokati mbrojtës i djalit që po hedh në gjyq dy artistët, ka deklaruar se nuk ka asnjë justifikim për çfarë ndodhi në Astroworld.
Kujtojmë se më herët Travis Scott është shpallur dy herë fajtor për sjellje të pakontrolluara dhe të nxituara./revistawho.com

Lexo lajme interesante

You may also like