Titullari i mbrojtjes drejt largimit nga Bayern Munich, e konfirmon Nagelsmann!

by admin
Spread the love
728x90px

Niklas Sule gjatë këtij sezoni është shndërruar në një titullar fiks te Bayern Munich duke rifituar vendin e tij në qëndër të prapavijës, por gjasat janë që në merkaton e verës gjermani të largohet nga bavarezët me parametër zero pasi nuk ka ndërmend të rinovojë kontratën që i skadon në vitin 2022.

Vetë trajneri Julian Nagelsmann në një intervistë theksoi se e ardhmja e Sules do të varet nga zhvillimet e merkatos.

“Rinovimi i tij varet nga zhvillimet e tij gjithashtu nga situata e tregut. Do të shohim se çfarë i përshtatet të dyve. Ai ende duhet të zhvillojë pak potencialin e tij dhe më pas ta përdorë atë për të qenë një qendërmbrojtës shumë i mirë”, ka deklaruar Naglesmann.

Niklas Sule ka përfunduar në radarët e drejtuesve të rinj të Newcastle të cilët e shikojnë gjermanin si një përforcim shumë të vlefshëm për prapavijën.

bekimcair

ash-ads

Lajme interesante

You may also like