tifozët nuk përmbahen në rrjetet sociale

by admin
Spread the love

Premier League ofron, deri tani, gëzime, por eliminimi i fundit nga Europa League është një pilulë e hidhur për t’u tretur: Arsenali kryesues në kampionatin anglez duhet t’i thonë lamtumirë kompeticionit të dytë kontinental për klube, të eliminuar pas penalltive nga Sporting Lisbonës.

Një eliminim që tronditi Topçinjtë, aq sa tifozët shprehën zhgënjimin e tyre për një lamtumirë të parakohshme nga turneu në rrjetet sociale. Në syrin e stuhisë së fansave…Kim Kardashian.

Modelja amerikane në fakt ishte e pranishme në tribunat e Emirates Stadium për të parë ndeshjen e Europa League me djalin e saj Saint, një tifoz i madh i Arsenalit dhe tifoz i zjarrtë i Bukayo Saka, veshur me fanellën e Katie McCabe, sulmueses irlandeze të ekipit të femrave. ‘Topçinjtë’.

Influencuesja e famshme, e cila ndodhet në veri të Londrës për të xhiruar një dokumentar në Emirates, ndau disa histori në profilin e saj në Instagram që tërbuan tifozët e Arsenalit: penallti i humbur nga Gabriel Martinelli dhe ai i shënuar nga Nuno Santos që dekretoi eliminimin e ‘Topçinjve’. ’ nga Europa League. Një qëndrim i paimagjinueshëm nga tifozët e Arsenalit që fjalë për fjalë u egërsuan kundër influencuesit.

Në Twitter, tifozët e Arsenalit kritikuan ashpër vetë modelen amerikane, duke e fajësuar për humbjen ndaj skuadrës së Amorimit dhe duke vënë në pah “mallkimin e Kardashian”.

Një referencë e qartë për ata yje sporti, karriera e të cilëve shkoi drejt greminës pasi u përballën me një nga pesë motrat. Edhe tifozët e Topçinjve e kanë ftuar që të mos paraqitet në Emirates Stadium për të mos rrezikuar ecurinë e saj në Premier League:

“Thojini asaj që të mos vijë më kurrë në një nga ndeshjet tona”, ka shkruar një tifoz. “Mallkimi i Kardashian-it godet përsëri”, ka komentuar një përdorues tjetër. “Kim Kardashian në Emirates dhe Arsenali humbet?! Kam frikë se mallkimi është i vërtetë”.

You may also like