Teuta bën goditjen e madhe, zyrtarizon afrimin e Jahmir Hykës

by admin
Spread the love

Teuta ka bërë goditjen e madhe në merkaton e janarit. Klubi durrsak ka afruar ish-sulmuesin e kombëtares shqiptare, Jahmir Hyka. Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi nëpërmjet një postimi.

“Mesfushori i majtë, Jahmir Hyka, zyrtarisht është lojtari më i ri i KF Teuta.

Lojtari është prezantuar në ambientet e “Stadiumit Niko Dovana” dhe sot ka zhvilluar seancën e parë stërvitore me blutë. I lindur më 8 mars 1988. 33-vjeçari ka provuar të luajë në Shqipëri me Dinamon dhe Tiranën, ndërsa është aktivizuar dhe me Mainz në Gjermani apo Olympiacos në Greqi.

Së fundmi ishte pjesë e Guiz në kampionatin kinez. Hyka, i gjatë 1.69 cm dhe pozicjoni ideale në fushë e ka atë të mesfushorit te majtë. Afrimi i Hykes në skuadrën e Teutës, do të jetë ndihmesë për formacionin e drejtuar nga Renato Arapi, kësisoj duke e kompletuar sulmin e skuadrës blu”, shkruhej në postimin e klubit durrsak. /oversport.tv

Lexo lajme interesante

You may also like