Tentimi për rrëzim të Qeverisë, Thaçi: Një deputet i ASH-së ka qenë rezervë

by admin
Spread the love

Kreu i PDSH-së, Menduh Thaçi në ClickPlus në TV21 komentoi koalicionet parazgjedhore  dhe ngjarjet politike të ditëve të fundit.

Ai thotë se në rast se Kastriot Rexhepi nga Lëvizja Besa do të paraqitej në Kuvend për të votuar mocionin e mosbesimin ndaj Qeverisë, pushteti ka pasur një deputet tjetër rezervë nga radhët e Aleancës për Shqiptarët që do të refuzonte rrëzimin e Qeverisë aktuale përmes mocionit të mosbesimit.

 

 

Lexo lajme interesante

You may also like