Të rrimë me partnerin, ta duam, ta respektojmë, edhe ta kopjojmë ndonjë çikë, por jo të bëhemi si Kourtney

by admin
Spread the love
728x90px

E keni vënë re sa shumë ka ndryshua Kourtney Kardashian që prej lidhjes me Travis Barker? Djaloshi me tatoo, që vishet me të zeza dhe ka një stil punk-rock, e ka bërë edhe yllin televiziv njësoj si vetja. Le ta pranojmë, Kourtney, nuk ka qenë e tillë para se të njihej me Travis. Dhe nëse do tregoheshim empatik, do thoshim që kjo është vetëm faza e qejfit t fillim të një marrëdhënieje të re, kur partnerët përpiqen të lidhen më shumë me njëri-tjetrin dhe duan të marrin nga hobit e partnerit. Por duhet treguar shumë kujdes. Pa e kuptuar secili prej nesh në fillimin e një marrëdhënieje mund të bjerë pre e Sindromës Kameleon.
Psikologët thonë se kur hyn në këtë fazë, një nga partnerët merr hobitë, dëshira, stilin, shijet, gjithçka të personit që dashuron. Por duke bërë këtë gjë, dëmton veten dhe vetëbesimin. Gjithashtu ë mënyrë të vazhdueshme i tregon partnerit që je duke u përpjekur t’i marrësh vëmendje dhe dashuri, thuajse në mënyrë të dëshpëruar. Është një fije shumë e hollë që e ndan jetën e shëndetshme në çift nga kjo sindromë, ndaj tregoni kujdes./revistawho.com

ash-ads

Lajme interesante

You may also like