Të gjthë mendonin se futbollisti zviceran është shqiptar

by admin
Spread the love

Futbollisti i Kombëtares zvicerane Nico Elvedi është lojtar i rregullt në Bundesligë: Në një intervistë për “20 Mminuten”, Nico Elvedi flet për Botërorin në Katar, karrierën e tij dhe si e ndjek krizën e FCZ.

Në këtë intervistë të gjatë, ndër të tjera ai zbulon se me prejardhje ësht nga Kantoni i Graubundenit, por se të gjithë kanë menduar se ai është me shtetësi të dyfishtë, zvicerane dhe shqiptare, transmeton portali Shtegu.

“Shumica vazhdojnë të më pyesin nëse jam shqiptar. Mesa duket, emri Elvedi dikujt i tingëllon shqip. Edhe te Kombëtarja zvicerane më pyetën që në fillim nëse kisha dyshtetësi dhe nëse mund të luaja akoma për Shqipërinë”, ka rrëfyer futbollisti Nico Elvedi.

Lexo lajme interesante

You may also like