Të gjithë pranë mbretëreshës për të kujtuar bashkëshortin e ndjerë. Kush mungoi?

by admin
Spread the love

Saktësisht 346 ditë nga sot, humbi jetën Princ Philip bashkëshorti i mbretëreshës Elisabeth. Sot është mbajtur një ceremoni përkujtimore për të në Westminster Abbey, ku mbretëresha dhe shumë të tjerë kujtuan të ndjerin. Nëse ditën që bashkëshorti i saj humbi jetën, një foto e Elisabeth që qëndronte vetëm u bë virale, këtë herë ajo kishte pranë vetes shumë njerëz. Djali i saj e shoqëroi, ndërsa të pranishëm ishin Kate, William, fëmijët e tyre, anëtarë të familjes mbretërore, por edhe të tjerë përfaqësues nga familjet mbretërore në Evropë dhe botë.


U vu re shumë mungesa e Princ Harry-t dhe Meghan Markle që nuk iu bashkuan ceremonisë, ndërsa të gjithë të tjerët i qëndruan pranë mbretëreshës si për t’i treguar se janë me të shpirtërisht në këtë ditë të rëndë emocionalisht./revistawho.com

Britain’s Queen Elizabeth, Prince Charles, Camilla Duchess of Cornwall, Anne Princess Royal, Vice Admiral Sir Timothy Laurence, Prince William, Catherine, Duchess of Cambridge and their children Prince George and Princess Charlotte, attend a service of thanksgiving for late Prince Philip, Duke of Edinburgh, at Westminster Abbey in London, Britain, March 29, 2022. Dominic Lipinski/Pool via REUTERS

Lexo lajme interesante

You may also like