Talat Xhaferi tregon nëse do të kërkojnë përgjegjësi nga Merko

by admin
Spread the love
1a7253ebfd94147be1a9016b1f9dc492.jpeg

Talat Xhaferi në takimin me gazetarët ka folur edhe për aktivitetet partiake, gjegjësisht rastin e kryetarit të Strugës nga BDI, Ramiz Merko i cili së fundmi është shpallur person “non grata”.
Ai tha se në BDI është ngrirë anëtarësimi i Merkos dhe se institucionet do të vijojnë të kryejnë punën e tyre ndaj rastit në fjalë.

“Në BDI është ngrirë anëtarësimi i kryetarit të Strugës, Ramiz Merko dhe se institucionet do të vijojnë të kryejnë punën e tyre”, tha Xhaferi

Duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve, se nëse BDI-ja do të thërrasë në përgjegjësi Merkon dhe të kërkojë largimin nga posti i kryetarit të Strugës, ai shtoi se “nuk do të përzihen në këtë pjesë, sepse funksioni i kryetarit të komunës del nga vullneti i qytetarëve”.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gifYou may also like