Tahiri: Anëtarësimi në OKB i rëndësishëm sepse e përmbyll subjektivitetin tonë ndërkombëtar si shtet

by admin
Spread the love

Abelard Tahiri, shef i grupit parlamentar i PDK-së, ka thënë se anëtarësimi i Kosovës është shumë i rëndësishëm, pasi, sipas tij, përmbyllet subjektiviteti ndërkombëtar i vendit si shtet.

Tahiri shtoi se kjo çështje po stopohet.

“Anëtarësimi në OKB është jashtëzakonisht i rëndësishëm sepse e përbyull subjektivitetin tonë ndërkombëtar si shtet. Fatkeqësisht një çështje e tillë po stopohet”, ka thënë Tahiri në seancën e sotme, njofton Klankosova.tv

Tahiri tha se është e jofavorshme që në këto rrethana që gjendet sot vendi, kyreministri të nënshkruajë marrëveshje me presidentin e Serbisë.

Ai kërkoi nga qeveria të jenë të përgjegjshëm, transparentë dhe bashkëpunues.

You may also like