Superliga vazhdon sot me tri ndeshje, vëmendja te derbi Llapi – Gjilani

by admin
Spread the love

Superliga e Kosovës vazhdon sot me tri ndeshjet e radhës, në kuadër të xhiros së 16-të, shkruan Insporti.

Ballkani do të luan në udhëtim te skuadra e fundit në tabelë, Feronikeli, që ka dhjetë pikë.

Ndeshja tjetër që do të zhvillohet mes është ajo mes Malishevës dhe Drenicës.

Teksa, kryendeshja do të zhvillohet në Merdare, aty ku Llapi e pret Gjilanin.

Llapjanët janë duke kaluar nëpër një formë të mirë, teksa kanë regjistruar katër fitore radhazi dhe renditen në pozitën e pestë me 24 pikë. Kurse, gjilanasit janë lider më 28 pikë dhe vijnë pas dy fitoreve radhazi.

Orari:

Feronikeli – Ballkani 13:00

Malisheva – Drenica 13:00

Llapi – Gjilani 13:30

Lexo lajme interesante

You may also like