Statuset e Southamptonit: Asnjë 20-vjeçar si Broja në Premier League

by admin
Spread the love

Southamptoni krenohet me Armando Brojën. Klubi jugor anglez ka postuar dy statuse, në Twitter dhe Instagram, duke lartësuar figurën e sulmuesit shqiptar. Në të parin, klubi anglez shkruan: “Mbajeni mend këtë emër!

” Postim të cilin e ka komentuar me një zemër vetë futbollisti kuqezi. Në statusin e dytë, në Instagram, “Shenjtorët” theksojnë faktin që sulmuesi shqiptar është i vetmi 20-vjeçar (ose më i vogël) që ka mundur të shënojë 4 gola në këtë sezon të Premier League-s. E të mendosh që në vetëm gjashtë raste është aktivizuar titullar.

Golin e parë e shënoi në portën e Leedsit (1-0) më 16 tetor, më pas gjeti rrjetën në barazimin e një jave më vonë, 2-2 përballë Burnley-t. Instiktin e “bomberit” e shfaqi në ndeshjen e barazuar 1-1 ndaj Brightonit dhe së fundmi kundër Crystal Palace, në transfertë (2-2). Interesant fakti që Broja sa herë shënon i jep pikë skuadrës së tij. Në total, Southamptoni ka fituar gjashtë pikë falë golave të Brojës.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like